Zateplenie domu polystyrénom

Zateplenie domu polystyrénom je u nás najstarší typ zateplenia domu. V dnešnej dobe sa už od zateplenia polystyrénom upúšťa a nahrádza sa materiálmi s vyššou pridanou hodnotou, viac tepelno-izolačné a priedušnejšie, ale i napriek tomu je zateplenie domu polystyrénom na prvých priečkach medzi typmi zateplenia.

Zateplenie domu bielym polystyrénom patrí medzi ekonomicky najdostupnejšie varianty zateplenia fasády. Cena polystyrénu sa stále pohybuje pod 100 Kč/m2 v hrúbke 100 mm. Ale to už dnes nie je dostatočná hrúbka zateplenia domu. Bežne dnes na stavbách vidíme hrúbky izolantov i cez 20 cm a to najmä u pasívnych a nízkoenergetických domov.

CHCEM NAJLACNEJŠÍ POLYSTYRÉN

Vráťme sa späť k ekonomike systému.

Dnes sme schopní zabezpečiť materiál na zateplenie domu okolo 300 Kč/m2 bez DPH v hrúbke izolantu 100 mm, záleží od typu povrchovej úpravy a od odtieňa omietky.

I KABE Farben má medzi svojimi systémami zateplenie polystyrénom.

  • Zateplenie domu bielym polystyrénom = KABETHERM LAMITHERM
  • Zateplenie domu sivým polystyrénom = KABETHERMM LAMITHERM plus
  • Zateplenie domu dierovaným polystyrénom = KABETHERM KLIMA (čiastočne paropriepustný systém, keď izolant polystyrén má v sebe diery, po anglicky by sme nazvali ,,open systém“, či ,,otvorený systém“ pre vodnú paru).