Ako pripraviť podklad pod betónovú stierku na jadrové a sadrové omietky?

Ako pripravit podklad pod betonovu stierku na jadrove a sadrove omietky

Ako pripraviť podklad pod betónovú stierku na jadrové a sadrové omietky?

Máte postavený nový rodinný dom a rozhodli ste, že obklad na steny do kúpeľne nechcete a snívate o betónové stierke.

Steny máte novo omietnuté jadrovou (vápenocemntovou) alebo sadrovú omietkou? Ako správne postupovať a pripraviť podklad?

Je to jednoduché, postup j nasledujúce:

Musíte vytvoriť armovacie vrstvu z lepiaceho a štěrkovacího tmelu a perlinky.

Nechte dostatočne vyzrieť jadrovú alebo sadrovú omietku. Ak je sadrová omietka gletovaný (vyhladená do hladká), je nutné ju zdrsniť, aby sa vsiakla penetrácia. Naopak jadrová omietka Vám bude veľmi rýchlo sať penetráciu.

Aplikácia DISPERZNÁ HLBKOVÁ NANOPENETRACI (koncentrát). (Nariedite si s vodou 1: 5-1: 7), naválečkovat celoplošne. Po penetrácii by sa jadrová omietka už nemala vôbec vydrolovat (niekedy je nutné na jadrovú omietku aplikovať 2x, kvôli veľkej nasiakavosti, na sadrovú omietku stačí 1x)
Ďalší krok je lepiacim a stierkovacími tmelom KABETHERM KOMBI SPECIAL natiahnete celú plochu steny, ideálne zubovým hladidlom 10x10x10mm (ešte predtým je potrebné tmel poriadne rozmiešať s vodou podľa pomere uvedenom na vreci). Mali by ste mať už nachystanú perlinku, ideálne VERTEX R117 alebo R131 a do natiahnuté vrstvy vložíte perlinku. Tým sa vytvorí armovacia vrstva, ktorá zabráni budúcemu prekreslenie praskliniek. Necháte preschnúť 2-3 dni. Celková vrstva by mala byť cca 3 mm hrubá.
ak ide o oblasť sprchovacieho kúta alebo oblasť okolo vane, odporúčame ešte aplikácie 2K HYDROIZOLÁCIE. Armovacia vrstvu musíte napenetrovať DISPERZNÁ HLBKOVÁ NANOPENETRACI (koncentrát). Penetráciu nechať cca 2-4 hodiny preschnúť. Medzitým si môžete nachystať ROHOVÝ výstužný kaučukový pás pre vystuženie vnútorných rohov.
Rozmiešate si podľa návodu na vedra 2K hydroizoláciu (dvoch zložkovú) a nanesiete (valčekom alebo hladidlom) do oblasti rohov a vtlačíte rohový výstužný pás (na vtlačenie môžete použiť rohové vnútorné hladidlo, ktoré je súčasťou dekoratérov PROFI MALÉ SADY NÁRADIA. Necháte zaschnúť cca 4 hodiny .
V poslednom kroku nanesiete 2K hydroizoláciu do celej oblasti sprchového kúta alebo oblasti okolo vane. Opäť môžete použiť valcom alebo nerezové hladidlo (je súčasťou dekoratérov malé proti sady náradia).

 

Chcete niečo poradiť? Napíšte nám na email info@kabefarben.sk alebo zavolajte +420777765603 a radi Vám pomôžeme a poradíme.