Remeselný workshop / moderné drevostavby / drevovláknitá izolácia / konštrukčné systémy

Premýšľate o stavbe moderného a zdravého rodinného domu?

Určite si kladiete otázky: Z akých tehál stavať? Je lepší Porotherm alebo Heluz? Franta na futbale hovorí, že najlepší je Ytong… Helena na dámskej jazde hovorila, že majú drevostavbu a mali ju za 2 mesiace hotovú. Každý Vám povie úplne inú skúsenosť. Určite nájdete medzi svojimi kamarátmi i takých, ktorí tvrdia, že drevostavba je zlá, že je drahá, že sa nedá postaviť svojpomocne…
Nájdeme rôzne názory. Ktorý je správny?

Môže to byť ako surové opracovné kmene, tak aj trámy (jednou z možností je určite použitie tzv. mesačného) alebo lepené varianty nosníkov (samozrejme lepidlo bez formaldehydu) alebo dýhové vrstvené drevo STEICO LVL (vysoká pevnosť, nezoschne, nedeformuje sa a nepraská), tak rôzne varianty tepelných izolácií – napr. STEICO drevovláknité izolačné dosky, fúkané drevovláknité izolácie (môžu to byť celulózové varianty) alebo zatepľovací systém z tvrdých fasádnych drevovláknitých dosiek. Ďalšou formou sú ľahko alternatívne varianty izolácií, ako napríklad konopné. Určite nesmieme zabudnúť na kombináciu dreva a slamy. Najznámejší konštrukčný slamový systém je Ecococon a Ekopanel. Kde hlavnú izolačnú zložku tvorí lisovaná slama.

Rozhodli sme sa, že budeme pracovať na vzdelávaní vás – zákazníkov, záujemcov, projektantov a architektov. V minulom roku sme preto naviazali spoluprácu s firmou M.T.A., ktorá zastupuje značku STEICO pre Českú republiku a začali sme spoločne vzdelávať širokú odbornú a laickú verejnosť formou prednášok, workshopov a akadémií. V minulom roku prebehli 2 prvé akadémie v ČR, vo Volyni ( s spolupráci s miestnou strednou školou) a v Českej Lipe (v spolupráci s firmou Festool, ktorá dodáva profesionálne ručné náradie na opracovanie dreva). V roku 2019 budú STEICO akadémie určite pokračovať a to hneď vo februári a v marci u nás v Paskove na KABE Farben. Na videu si môžete pozrieť zostrih z predchádzajúcich akadémií remeselných workshopov, ako prebiehali.

obsah remeselného workshopu STEICO akadémie:

  • sortiment konštrukčných a tepelno-izolačných materiálov na báze dreva – STEICO systémy,
  • Omietkové systémy KABE Farben
  • náradie FESTOOL, BEA,
  • spojovacie materiály pre drevostavby

Školenie je zadarmo pre registrovaných. Pokiaľ máte záujem o školenie, napíšte nám do   kontaktného formulára.