Ako pripraviť podklad pod betónovú stierku na starý obklad?

Ano pripravit podklad pod betonovu stierku na stary obklad v kupelni

Ako pripraviť podklad pod betónovú stierku na starý obklad v kúpeľni? (Pre steny)

Premýšľate o rekonštrukciu starej kúpeľne? To stretnutie a zbíjanie starých kachličiek, prach, hluk, špina … Spústy z vás toto všetko odrádza od vysnívanej rekonštrukcie. Ak ste spokojní s Vašim pôdorysom kúpeľne a len chcete zmeniť povrchovú úpravu. Je tu riešenie pomocou betónovej stierky. Existuje postup, ako aplikovať betónovú stierku na starý obklad. Ovšem musia držať pevne a nesmie Vám padať na hlavu, keď sa sprchujete.

Postup je nasledujúci. POZOR JE TO POSTUP PRE STENY !!!

 1. Starý obklad odmastiť a odstrániť zvyšky mydla a šampónov, môžete použiť prípravok CLEANFORCE (zriediť 1:20 s vodou a nastriekať pomocou rozprašovača – je súčasťou 1 kg balenie), obklad zotrieť handrou.
 2. Naválečkování adhézneho mostíka (je to špeciálny typ penetrácia, ktorá obsahuje piesok a priľne aj na nesavý povrch), necháte minimálne 4 hodiny uschnúť. Radšej 6-8 hodín, išli väčšia vlhkosť v kúpeľni.
 3. Lepiacim a stierkovacími tmelom KABETHERM KOMBI SPECIAL zatiahnete škáry (ešte predtým je potrebné tmel poriadne rozmiešať s vodou podľa pomere uvedenom na vreci). Necháte 2-4 hodiny zavädnúť. Medzitým si nachystáte perlinku ideálne VERTEX R117 alebo R131 a natiahnete cez staré obklady tmel, ideálne zubovým hladidlom 10x10x10mm a vložíte perlinku. Tým sa vytvorí vytvorí armovacia vrstva, ktorá zabráni prekreslenie spar. Necháte preschnúť 2-3 dni. Celková vrstva by mala byť cca 3 mm hrubá.
 4. Ak ide o oblasť sprchovacieho kúta alebo oblasť okolo vane, odporúčame ešte aplikácie 2K hydroizolácie. Armovacia vrstvu musíte napenetrovať DISPERZNÁ NANOPENETRACI (koncentrát). Penetráciu nechať cca 2-4 hodiny preschnúť. Medzitým si môžete nachystať ROHOVÝ výstužný kaučukový pás pre vystuženie vnútorných rohov.
 5. Rozmiešate si podľa návodu na vedra 2K hydroizoláciu (dvoch zložkovú) a nanesiete (valčekom alebo hladidlom) do oblasti rohov a vtlačíte rohový výstužný pás (na vtlačenie môžete použiť rohové vnútorné hladidlo, ktoré je súčasťou dekoratérov profi MALÉ SADY NÁRADIA. Necháte zaschnúť cca 4 hodiny .
 6. V poslednom kroku nanesiete 2K hydroizoláciu do celej oblasti sprchového kúta alebo oblasti okolo vane. Opäť môžete použiť valcom alebo nerezové hladidlo (je súčasťou dekoratérov malé proti sady náradia).

Ak budete chcieť betónovú stierku nanášať na starý obklad mimo sprchovací kút a oblasť vane, tak kroky s hydroizoláciou vynecháte a aplikujete betónovou stierku do kúpeľne na vyschnú armovaciu vrstvu.

Pracovný postup, ako pripraviť podklad pod betónovú stierku na starú dlažbu? (Pre podlahy)

Postup je obdobný.

 1. Starú dlažbu (staré kachličky) odmastiť a očistiť, môžete použiť prípravok CLEANFORCE (zriediť 1:20 s vodou a nastriekať pomocou rozprašovača – je súčasťou 1 kg balenie), potom zotrieť handrou do sucha.
 2. Nasledujúce materiály sú súčasťou skladby BETÓNOVÉ STIERKY NA PODLAHY:
 3. Naválečkování adhézneho mostíka (je to špeciálny typ penetrácia, ktorá obsahuje piesok a priľne aj na nesavý povrch), necháte minimálne 4 hodiny uschnúť. Radšej 6-8 hodín, išli väčšia vlhkosť v kúpeľni.
 4. Na starú napenerovanou dlažbu vylejete liatu betónovú stierku s vláknom FIBER (samonivelačné), a nerezovým zubovým hladidlom min. 5x5x5 mm ju roztaháhnete do plochy. Pri tejto práce majte po ruke pomocníka, ktorý Vám bude miešať liatu betónovú stierku (podľa návodu na vreci) a Vy budete materiál spracovávať. Podľa typu odtieňa, môžete už priamo v tomto kroku pokojne liatu betónovú stierku zahladiť do požadovaného vzhľadu. V ďalších krokoch už len zabrúsite, nalazurujete alebo natiahnete ďalšie vrstvy betónovej stierky.
  Ak budete chcieť čokoľvek poradiť, opýtať sa, napíšte nám dopyt.